Czy mam zacząć nowy lek po zrobieniu 7-dniowej przerwy?

Witam, zmieniam tabletki antykoncepcyjne Sylvie 20 na Elin. Czy mam zacząć nowy lek po zrobieniu 7dniowej przerwy, czy bez jej robienia? Oraz czy antykoncepcja będzie w pełni zachowana mimo zmiany leku?

Dzień dobry
Przejście ze złożonego, hormonalnego środka antykoncepcyjnego (złożone, doustne środki antykoncepcyjne): przyjmowanie preparatu najlepiej rozpocząć w dniu po przyjęciu ostatniej tabletki aktywnej (zawierającej substancję czynną) uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego, ale najpóźniej w dniu po zakończeniu zwykłej przerwy w przyjmowaniu poprzednich tabletek lub po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej placebo uprzednio stosowanego złożonego, doustnego środka antykoncepcyjnego.
Źródło: https://www.polpharma.pl/products/2016/08/smpc-elin-2016-08pl.pdf charaterystyka produktu leczniczego

Pozdrawiam:)