Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Kiedy przyjąć pierwszą tabletkę, zmieniając tabletki antykoncepcyjne z N********* (21 tabletek) na Y** (24+4)?

Biorę przez 5 miesięcy tabletki antykoncepcyjne N*********, aktualnie biorę 18 tabletkę z 21 tabletek, jednak lekarz zmienił mi te tabletki na inne, na tabletki których jest 24+4 i nie wiem kiedy wziąć pierwszą tabletkę z tych nowych. Czy po 7 dniach przerwy, czy pierwszego dnia miesiączki, czy od razu po przyjęciu tych 21 tabletek . W ulotce informacyjnej jest napisane: zmiana z innego złożonego hormonalnego preparatu antykoncepcyjnego lub złożonego antykoncepcyjnego systemu terapeutycznego dopochwowego lub systemu transdermalnego: Można rozpocząć przyjmowanie Y** w dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego (lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych). Nie rozumiem: Można rozpocząć przyjmowanie Y** w dniu po zakończeniu okresu bez tabletek poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego - to znaczy po 7 dniach przerwy, czyli w 8 dzień ? - lub po ostatniej tabletce poprzedniego preparatu antykoncepcyjnego nie zawierającej substancji czynnych - nie rozumiem, bo wydaje mi się, że każda z tych 21 tabletek zawiera substancje czynne.

ponad rok temu

Pierwsza wizyta ginekologiczna przed antykoncepcją

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Przytoczone zdanie oznacza, że może Pani rozpocząć przyjmowanie nowego preparatu po 7-dniach przerwy.

Przyjmowane aktualnie przez Panią tabletki zawierają substancje czynne, ale nowy preparat jest inny. Zawiera 24 tabletki z substancją czynną oraz 4 tabletki placebo, czyli nieaktywne.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy