Kiedy mam przyjąć nową tabletkę?

Witam,lekarz zmienił mi tabletki z Elin na Vibin mini.Kiedy mam wziąć pierwsza tabletkę? Elin kończę za tydzień w poniedziałek,lekarz kazał wziąć w pierwszy dzień miesiączki która zazwyczaj dostaje po 3 dniach czyli w czwartek.Nie powinnam zrobić tydzień przerwy czy powinnam wziąć wtedy kiedy dostanę miesiączkę? I czy będą jakieś skutki uboczne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

zgodnie z informacjami podanymi przez producenta tabletek Vibin mini zmieniając złożony hormonalny produkt antykoncepcyjny najlepiej przyjąć lek Vibin mini kolejnego dnia po przyjęciu ostatniej tabletki czynnej z poprzedniego opakowania, czyli ostatniej tabletki zawierającej substancję czynną.

Jednocześnie należy pamiętać, żeby pierwsza tabletka Vibin mini została przyjęta nie później niż kolejnego dnia po ostatniej tabletce, która nie zawierała substancji czynnej, gdyż również jest taka możliwość.

Zmiana jednym tabletek antykoncepcyjnych na inne nie powinna skutkować pojawieniem się innych działań niepożądanych niż te opisane w ulotce każdego leku.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zmiana-tabletek-na-inne-o-tym-samym-skladzie-czy-wystapia-skutki-uboczne,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zmiana-tabletek-antykoncepcyjnych-ponownie-spowoduje-niepozadane-objawy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.