Czy mam zrezygnować z dalszego stosowania tych kosmetyków?

Mam kosmetyki z avonu planet spa i używam ich i teraz mam twarz jakąś czerwona i sucha szorstka i luszczy mi się co mam zrobić teraz myć dalej czy odłożyć

Dzień dobry, nie zawarła Pani w swoim pytaniu informacji o kosmetykach, a mianowicie o tym co to za kosmetyki i w jakim celu je Pani stosuje. Być może "efektem ubocznym" kosmetyku jest łuszczenie się warstwy rogowej naskórka. Proszę podać więcej informacji.
Pozdrawiam serdecznie