Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy mama ma Alzheimera?

Witam Mam pytanie dotyczące mojej 68 letniej mamy. Od jakiegoś czasu, powiedzmy ok. dwóch lat, moja mama stała się bardzo rozkojarzona. Coś zgubiła, przełożyła, zapominała o pewnych rzeczach. W ciągu ostatnich 7/8 miesięcy objawy się strasznie nasiliły. Mama straciła orientację w terenie, jak i w domu. Myli pomieszczenia, nie potrafi np. znaleźć talerzy, które są w tym samym miejscu od 10 lat. Ciągle coś przekłada, po czym nie pamięta tego i praktycznie codziennie czegoś szuka. Ma straszne problemy z pamięcią krótkotrwałą, pyta o pewne rzeczy po paręnaście razy. Najgorsze jednak jest to, że od jakichś 4 miesięcy wydaje jej się, że prowadzący programy na żywo mogą ja usłyszeć i zobaczyć. Dodatkowo czasami twierdzi, ze ktoś był w domu, co jest niemożliwe. Kiedy staram się jej to wytłumaczyć, robi się coraz bardziej agresywna w stosunku do mnie. Czy to mogą być początki Alzheimera? Chciałbym porozmawiać z lekarzem POZ ale nie wiem jak mama zareaguje. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
KOBIETA, 68 LAT 2 miesiące temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Konieczna pelna konsultacja , Badanie neuropsychologiczne

Ważne OBJAWY I PACJENT! Konieczna pełna konsultacja Ocena stanu fizycznego, emocjonalnego, wyników badań ; dieta tryb życia, problemy, stresy, praca, dom.... Okres pandemii, izolacja, lęki, sprzyjają zaburzeniom nastroju, depresji, bez senności.... Brak ruchu, siedzenie - nasilają bóle głowy, karku, apatię ; Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; Zdjęcia CD; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ? Ważny też stan emocjonalny, nastrój, sen; Objawy depresji, lęku, zaburzenia nerwicowe, zaburzenia snu, często konieczna ocena psychologiczna, a nawet psychiatryczna.... Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy