Czy masaż yoni może być wykonany u dziewicy?

Czy masaż yoni może być wykonany u dziewicy? Jakie są przeciwskazania do takiego masażu?
KOBIETA, 29 LAT 11 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

masaż yoni jest masażem tantrycznym. Doświadczenie to wpływa więc nie tylko na ciała, ale również na sferę duchową.

O ile "yoni" to inaczej wagina, to ten rodzaj masażu nie polega na stymulacji seksualnej i nie pełni funkcji erotycznej. Pomaga natomiast pozbyć się negatywnych emocji i zrelaksować. Dobrze sprawdzi się w przypadku traum oraz negatywnych relacji ze swoim ciałem. Ważne jednak, aby był wykonany przez specjalistę.

Bycie dziewicą nie jest przeciwwskazaniem. Na ten rodzaj masażu może udać się każdy, kto ma blokady emocjonalne i chce uporać się z nagromadzonym stresem.

Więcej szczegółowych informacji na temat masażu tantrycznego przeczytać można w naszym artykule:

https://uroda.abczdrowie.pl/masaz-tantryczny.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.