Czy metoda Desarty wymaga czasu, by powrócić do pracy?

Mialem operacje przepukliny metoda Desarty jednak malo informacji w internecie o zaleceniach pooperacyjnych. Czy metoda Desarty wymaga takiego samego czasu na powrot do pracy/sportu jak metoda Lichteinstaina o ktorej mozna znalezc duzo materialow? Jesli nie to czy m. Desarty wymaga dluzszego czy krotszego czasu na powrot w porownaniu z m. lichteinstaina?

Witam. Nie ma znaczenia jaką metodą została naprawiona przepuklina - decyduje zrost tkankowy i dopiero to zabezpieczy przed nawrotem. Tak więc podobnie jak w innych metodach zdecyduje czas unikania dźwigania = działania tłoczni brzusznej.