Czy miesięczna przerwa w antykoncepcji może spowodować rozregulowanie okresu?

Witam. Mam 20 lat. Od trzech lat stosuję antykoncepcję doustną pod postacią tabletek. Miesiąc temu zrobiłam miesięczną przerwę w braniu tabletek. Okres dostałam normalnie. Zgodnie z zaleceniami ulotki nowe opakowanie wzięłam tak, jakbym dopiero co zaczynała brać pigułki. I teraz okres mi się spóźnia, wystąpiły u mnie delikatne bóle podbrzusza, jakbym go dostała razem z niewielkim plamieniem. Czy jest to normalna rzecz i czy jest możliwe, żebym zaszła w ciążę, skoro wzięłam wszystkie tabletki prawidłowo, a wcześniej działały w 100%?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Nie powinno dojść do rozregulowania cyklu tabletkowego (miesięczna przewa nie ma tu nic do rzeczy).
2. Ciąża jest bardzo prawdopodobna. Ryzyko ciąży niezwykle wzrasta po odstawieniu tabletek, więc jeśli jest Pani w ciąży, to do zapłodnienia doszło w czasie przerwy.