Czy mięśniaki mogą mieć znaczący wpływ na bezpłodność?
Witam Około m-c temu byłam u ginekologa, stwierdził na podstawie badania USG, że mam dwa mięśniaki jeden około 2 cm drugi około 3 cm. Na pytanie jak leczyć odpowiedział, że trzeba obserwować, ale na razie mam się z nimi "zaprzyjaźnić". Nadmienię, że około 1,5 roku staramy się z mężem o drugie dziecko i bez rezultatów. Czy te mięśniaki mogą mieć znaczący wpływ na bezpłodność? Czy należałoby jednak zacząć leczenie farmakologiczne?

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Niestety nie napisała Pani gdzie położone są te mięśniaki. W zależności od tego, teoretycznie mogą być one przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Proszę porozmawiać o tym ze swoim specjalistą ginekologiem.