Czy migrena i powiększone węzły chłonne mogą wynikać z zatkanej trąbki Eustachiusza?

Witam, Bylam w zeszlym tygodniu u lekarza ktory stwierdzil u mnie zatkana trabke eustachiusza i przepisal mi spray do nosa, ktory stosuje od trzech dni. Czy migrena w dzien i w nocy oraz powiekszone i wrazliwe wezly chonne moga rowniez byc objawami powiazanymi z zatkana trabka eustachiusza? Czy jest to zupelnie inna przyczyna?

Za mało informacji. Na jakiej podstawie lekarz stwierdził dysfunkcję trąbki Eustachiusza i po której stronie? Po której stronie boli Cię głowa? Czy wykonał badanie subiektywne słuchu/audiogram/ i badanie obiektywne słuchu/tympanometrię/? Powiększone węzły chłonne raczej nie mają nic wspólnego z trąbką Eustachiusza, chyba, że współistnieje jednocześnie ostry lub przewlekły stan zapalny ucha po tej stronie. A tego sterydu do nosa nie bierz do czasu wyjaśnienia istoty choroby. Zmień laryngologa. Z migreną idź do neurologa.

Migrena należy do pierwotnych bólów głowy to znaczy takich, które nie mają swojej przyczyny. Rozpoznaje się ją w oparciu o dokładną znajomość charakteru bólu głowy. W zależności od rodzaju migreny dobiera się odpowiednie leczenie.