Czy Mirtor jest bezpieczny dla ciąży?

Witam! Mam problem z lekami. Cierpię na zaburzenia lękowe, silną nerwicę i depresję. Biorę od dwóch lat po 2 tabletki dziennie Arketis, oraz od roku po pół tabletki Mirtor na noc. Ostatnio dowiedziałam się, że jestem w ciąży, przez co musiałam odstawić Mirtor. W zamian biorę Sulpiryd. Niestety, czuję się beznadziejnie- nie sypiam, stresuję się, rzucam się po łóżku. Moje pytanie: czy jest jakiś zamiennik Mirtoru bezpieczny dla ciąży? Nadmieniam, że Arketis biorę bez zmian i też martwię się, czy nie zaszkodzi to mocno dziecku. Proszę o poradę.

Witam! Zarówno Arketis jak i Mirtor są lekami grupy C i nie powinny być stosowane u kobiet ciężarnych (mogą wpływać w różnym stopniu na rozwijający się płód. Leki te były badane na ciężarnych samicach zwierząt, na ciężarnych kobietach nie były robione badania! Ale u zwierzęcych płodów były obserwowane zmiany teratogenne jak i rozwojowe. Sulpiryd może dawać takie same efekty - także lek grupy C. Koniecznie proszę uzgodnić dalsze leczenie ze swoim psychiatrą. Psychoterapia, ew. treningi autogenne nie szkodzą płodowi, ani matce. Powodzenia W. Łuczkowski.