Czy młode osoby gorzej radzą sobie z nowotworami?

Witam. Kiedyś przeczytałam, że młode osoby gorzej radzą sobie z nowotworami, bo komórki u młodych są żywsze itp i rak przez to przebiega agresywniej i dynamiczniej niż u osoby starszej. Czy to prawda? Myślałem, że osoby młode mają większe szanse, bo ich organizm jest silniejszy itp. Jak to jest?

Lek. Tomasz Budlewski

wszystko zależy od typu nowotworów. ogólna zasada jest tak iż większość nowotworów wieku dziecięcego jest wyleczalna.