Czy mogę bez strachu iść na rezonans magnetyczny jeśli posiadam tatuaże więzienne?
Czy mogę bez strachu iść na rezonans magnetyczny jeśli posiadam tatuaże więzienne? Mam liczne tatuaże także robione tuszem z sadzy. Czy rezonans może mnie popażyć?

MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu
Dzień dobry. Najnowsze badania wykazały, że tatuaże nie zakłócają wyniku badania, aczkolwiek tlenki żelaza, metale ciężkie i inne substancje zawarte w pigmentach/barwnikach mogą doprowadzić do powstaniu stanu zapalnego co spowodować może migrację pigmentu i dac efekt rozlania tatuażu. Zdarzały się przypadki, że okolica w której znajdują się tatuaże czy makijaż permanentny w trakcie badania zaczęło swędzieć i podpiekać. Te kwestię należy skonsultować na pewno z lekarzem prowadzącym a na uwadze należy mieć powyższe kwestie.
Pozdrawiam