Czy mogę brać lek Captopril, gdy mam prawidłowe ciśnienie?

Witam, lekarz kardiolog mi przepisał lek Captopril na nadciśnienie, ale nie wiem czy mozna brać ten lek, gdy mam prawidłowe ciśnienie a puls 115? I jeszcze jedno pytanie: Jeśli mam 16 lat to przy jakim ciśnieniu powinnam zażyć ten lek?

Pisze pani, że kardiolog przepisał lek na nadciśnienie, a pani ma prawidłowe ciśnienie. To nie logiczne. Mogę tylko napisać, że Captopril stosuje się nie tylko w nadciśnieniu, ale w różnych chorobach serca w tym również w chorobach przebiegających z niskim ciśnieniem. Czasem nawet duże dawki leku nie obniżają ciśnienia jeśli stosujemy go w innym niż nadciśnieniu chorobach serca.