Czy mogę być w ciąży mimo zastosowania antykoncepcji awaryjnej?

Witam! Biorę od paru lat tabletki antykoncepcyjne Yasminelle. Ostatnio w pierwszy dzień 7-dniowej przerwy (piątek) miałam stosunek. W związku z tym, iż zaczęłam się obawiać, czy dobrze wzięłam tabletki z ostatniego blistra (wydaje mi się, że tak, ale...) w poniedziałek wykupiłam tabletkę Escapelle i wzięłam ją w 70 godzinie od stosunku. W poniedziałek również dostałam krwawienia z odstawienia. Teraz jestem w 17 dniu po stosunku, zrobiłam test ciążowy - wyszedł negatywny. Czy istnieje w ogóle prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Witam serdecznie!
Do ustalenia ryzyka ciąży konieczna jest informacja na temat regularności przyjmowania preparatu w ostatnim tygodniu blistra oraz w pierwszym tygodniu kolejnego. Ze względu na niepewność, musimy zdawać sobie sprawę z ewentualnego ryzyka ciąży. Tabletka alarmowa cechuje się wysoką skutecznością w pierwszych godzinach po stosunku. Przyjęcie tabletki 70 godzin po zbliżeniu niestety nie daje pewności co do swojej skuteczności.
W podobnych przypadkach zawsze zaleca się wykonanie testu ciążowego, tak jak zrobiła to Pani. Przyjmuje się, że wiarygodne wyniki uzyskujemy 14 dni po zbliżeniu. Wierząc testowi, nie jest Pani w ciąży. Jeżeli krwawienie nie pojawi się w wyznaczonym terminie, wskazane będzie powtórzenie testu.
Pozdrawiam