Czy antykoncepcja awaryjna miała szansę zadziałać?

Witam, pojawił się problem, a mianowicie kalendarzyk dni płodnych został źle odczytany i do stosunku doszło w środę 2 maja (dzień owulacji) i dopiero po 100 godzinach - 6 maja została zażyta tabletka Ellaone z działaniem do 120 godzin. Jaka jest realna szansa na zajście w ciążę? Czy ta tabletka Ellaone zadziała również po 4 dniach zapobiegnie zagnieżdżeniu się zarodka?

Witam serdecznie! Przyjęta przez Panią tabletka cechuje się najwyższą skutecznością wśród wszystkich preparatów antykoncepcji alarmowej na rynku farmaceutycznym. Producent podaje, iż skuteczność preparatu w przypadku zażycia tabletki w ciągu 5 dni (120 godzin) wynosi aż 98%. Pani skorzystała z owej formy zabezpieczenia w podanym przez producenta terminie, tym samym minimalizując ryzyko zajścia w ciążę niemal do 0. Pozdrawiam.