Czy mogę być w ciąży, mimo ze test wyszedł negatywny?

Czy mogę być w ciąży mimo ze test wyszed negatywny i czy na badanie badanie hcg potrzebę skierowanie i możne je wziąść od lekarza prowadzonego

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czasem, gdy test ciążowy wykonany jest zbyt wcześnie,wynik może być fałszywie ujemny (oznacza to, że pomimo bycia w ciąży wynik testu jest negatywny). Jeżeli podejrzewa Pani ciążę a wyniki są właśnie ujemne, to powinna Pani udać się do ginekologa, który skieruje Panią na odpowiednie badania w celu potwierdzenia ciąży. Może Pani również wykonać na własną rękę (niestety trzeba wtedy za to zapłacić) badanie bhcg z krwi żylnej. Takie badanie można wykonać praktycznie w każdym laboratorium.