Czy negatywny wynik testu ciążowego wyklucza ciążę?

Witam, krwawienie z 7 dniowej przerwy pojawiło się tak jak zawsze 3 dnia, test wykonany po 14 dniach wyszedł negatywny, czy pomimo tego mogę być w ciąży ? Martwię się, gdyż mam takie dolegliwości jak ból krzyża oraz obolałe piersi, Pozdrawiam.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

W opisanej przez Panią sytuacji, ryzyko ciąży jest w zasadzie minimalne. A jednak istnieje. Wynika to z dwóch faktów: po pierwsze wyniki testu ciążowego mogą być fałszywie ujemne, a po drugie we wczesnej ciąży w pierwszych tygodniach, krwawienie może się jeszcze pojawić. Powinno być jednak zdecydowanie mniej obfite.

Proszę pamiętać, że najlepszym sposobem by wykluczyć/potwierdzić ciążę jest wykonanie badań laboratoryjnych, a dokładniej hormonu betaHCG. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.