Czy mogę być w ciąży po stosunku bez wytrysku i przy miesiączce?

Hej. Mam 17 lat. Moje miesiączki wahają się przeważnie co 2-3 dni. 12.02.2010 skończyła mi się miesiączka, a 22.02.2010 prawie kochałam się z chłopakiem (mówię prawie, ponieważ chcielismy to zrobić, prób było wiele, ale mimo tego nie mógł we mnie dobrze wejść). Było to moje pierwsze tak duże zbliżenie. Miałam już nastepną miesiączke, co prawda spóźnioną o 6 dni, ale mimo to się boję, że mogę być w ciąży. Od 5 dni mnie mdli. Najczęściej rano, czasami nawet przez caly dzień. Bolą mnie piersi i ciągle mi się odbija, dokucza mi też czasami bół podbrzusza. Proszę o odpowiedź, strasznie się boję ; (((

Witam!

Ponieważ nie doszło do wytrysku i pojawiła się miesiączka, ryzyko ciąży jest praktycznie równe zeru. Jeżeli bardzo się Pani martwi, proponuję wykonać test ciążowy.

Pozostałe objawy mogą być oznaką przeziębienia, zatrucia, owulacji lub zbliżającego się krwawienia miesiączkowego. Pod wpływem stresu miesiączki mogą się przesunąć.

Jeżeli nie chce Pani zajść w ciążę, należy korzystać ze skutecznych metod antykoncepcji (tabletki antykoncepcyjne, prezerwatywa). Kolejna próba zbliżenia może zakończyć się ciążą.