Czy mogę dziecku z gorączką podać Ibum?

Witam Jeśli niemowlę mocno kaszle ma katar i jest oslabione a goraczka to 37.5 mam podać ibum? Jest on przeciwzapalny ale również przeciwgorączkowy a skoro nie ma potrzeby zbijania gorączki czy jest to dobry wybór. Nie hamuje to walki organizmu?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Zależy to od wieku dziecka. Jeżeli ma mniej niż 3 miesiące, to powinna Pani zgłosić się do lekarza z dzieckiem. Jeżeli dziecko ma objawy zakażenia górnych dróg oddechowych, odczuwa ból i ma stan podgorączkowy, to myślę, że warto podać dziecku lek. W razie gdyby w ciągu 3 dni stan dziecka nie uległ poprawie lub objawy się nasiliły, to wskazana jest kontrola u pediatry w celu weryfikacji rozpoznania i zastosowania odpowiedniego leczenia.