Czy mogę jechać autem po blokadzie kolana?

Witam. Czy bezpośrednio po blokadzie w kolano ( zastrzyk sterydowy) można od razu prowadzić auto? I drugie pytanie czy jeśli miesiąc temu zdiagnozowano u mnie zapalenie kolana po przebytej infekcji ( lek kostarox 60 po 14 dniach nie podziałał) to można taką blokadę wykonać?
KOBIETA, 35 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Rozumiem Pani obawy dotyczące bezpośrednich działań po zabiegu oraz zastosowania blokady sterydowej przy zapaleniu kolana (https://portal.abczdrowie.pl/roticox-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne ). Domyślam się, że doświadcza Pani uciążliwych objawów bólowych, skoro rozważana jest taka opcja leczenia.

Odpowiadając na Pani pytania, bezpośrednio po zastrzyku sterydowym w kolano lepiej jest unikać prowadzenia pojazdu przez kilka godzin. Reakcja na zastrzyk może być różna, a dyskomfort czy lekki ból mogą wpłynąć na zdolność bezpiecznego prowadzenia samochodu. Co do drugiego pytania, blokada sterydowa może być zastosowana w leczeniu zapalenia kolana, ale wszystko zależy od specyficznej diagnozy i reakcji na wcześniejsze leczenie. Jeśli lek Kostarox (https://portal.abczdrowie.pl/roticox-dzialanie-wskazania-i-przeciwwskazania-skutki-uboczne) nie przyniósł oczekiwanej poprawy, lekarz może rozważyć blokadę jako kolejny krok w leczeniu.

Zachęcam do omówienia tych kwestii z lekarzem prowadzącym, który zna dokładnie historię Pani choroby i może dostosować leczenie do obecnych potrzeb. Będzie mógł udzielić dokładnych wskazówek zarówno co do bezpieczeństwa prowadzenia pojazdu po zabiegu, jak i stosowania zastrzyków w kontekście aktualnego stanu zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej. Życzę Pani szybkiego powrotu do zdrowia i rozwiązania problemów zdrowotnych.