Ból kolana i zastosowanie blokad miejscowych

Dzień dobry, w wieku 30lat ze względu ból kolana lekarz zastosował 8 blokad miejscowych w staw kolanowy .kilka lat miarę mało mnie bolało ,obecnie w wieku 60lat dokucza z powrotem kolano , rzepka zrobiła się taka luźna .Moje pytanie czy jeżeli zaproponują mi następne blokady miejscowe to mi pomogą ,jakie uboczne skutki mogą być . Dziękuję

Obecnie blokady dostawowe w przypadku stawu kolanowego stosuje się rzadko i tylko w wybranych przypadkach. Wiadomo , że mogą po latach bardzo negatywnie wpływać na staw i prowadzić do wcześniejszych zmian zwyrodnieniowych.