Czy mogę mieć stan zapalny po ekstrakcji szóstki? [PORADA EKSPERTA]

Tydzień temu wyrwałam 6 dolną. Rwali po RTG przez godzinę około. Nie mogli złapać bo ząb był wielokrotnie leczony ostatnio również kanałowo. Dostałam antybiotyk . Płukanki i żel.zarasta się ładnie ale dziąsło od strony policzka dalej boli . Nie mogę gryźć na tą stronę. Co to może być. Stan zapalny?

Dzień dobry,
Często zęby leczone endodontycznie (kanałowo), które kwalifikują się do ekstrakcji mają mocno zniszczone korony. Ekstrakcja takiego zęba jest skomplikowana, często wymaga separacji korzeni, czyli przecięcia zęba. Jeżeli usunięcie zęba było problematyczne mogło dojść do uszkodzenia tkanek miękkich i twardych ( kości i dziąsła) wokół zęba, dlatego dziąsło od strony policzka może dawać dolegliwości bólowe. Proszę stosować płukankę z chlorheksydyną - działa p/zapalnie, p/bakteryjnie i przyśpiesza gojenie. Jeżeli jednak to Panią niepokoi proszę się zgłosić do kontroli.