Czy bóle zawiasów szczęki po ekstrakcji zęba przejdą?

Witam. Usuwalam 4 dni temu zęba, dolną prawa 6, miałam stan zapalny przez nie wyciągnięcie wacika w odpowiednim czasie i zebodol. Jest to w tej chwili leczone lecz po zabiegu bolą mnie zawiasy szczęki i niemożność otwierania szeroko buzi, czy to normalnie i czy przejdzie.? Ponadto mam do usunięcia górna 7 zepsuta,zab na tylko połowę korony bo reszta pękła, był leczony kanalowo pół roku temu, lecz nie dokończona odbudowa korony a wiec czy będzie konieczne cięcie dziąsła ? Z góry dziekuhpozdrawiam

DZień dobry,
jeżeli w trakcie ekstrakcji musiała Pani mieć szeroko otwarte usta, a także lekarz musiał użyć pewnej siły do wyciągnięcia zęba, oczywiście mogło to spowodować ból stawu. Po takim wysiłku staw potrzebuje kilku dni na regenerację. Ćwiczenia i zmuszanie się do szerokiego otwierania ust tylko pogorszą sytuację. Po kilku dniach problem powinien sam zniknąć.
O tym czy w trakcie wyrwania siódemki musi być przecięte dziąsło, zadecyduje lekarz w trakcie zabiegu. Niestety przy tak mono zniszczonym zębie, istnieje takie prawdopodobieństwo.