Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 5 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy bóle zawiasów szczęki po ekstrakcji zęba przejdą?

Witam. Usuwalam 4 dni temu zęba, dolną prawa 6, miałam stan zapalny przez nie wyciągnięcie wacika w odpowiednim czasie i zebodol. Jest to w tej chwili leczone lecz po zabiegu bolą mnie zawiasy szczęki i niemożność otwierania szeroko buzi, czy to normalnie i czy przejdzie.? Ponadto mam do usunięcia górna 7 zepsuta,zab na tylko połowę korony bo reszta pękła, był leczony kanalowo pół roku temu, lecz nie dokończona odbudowa korony a wiec czy będzie konieczne cięcie dziąsła ? Z góry dziekuhpozdrawiam
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Domowe sposoby na bolący ząb

DZień dobry,
jeżeli w trakcie ekstrakcji musiała Pani mieć szeroko otwarte usta, a także lekarz musiał użyć pewnej siły do wyciągnięcia zęba, oczywiście mogło to spowodować ból stawu. Po takim wysiłku staw potrzebuje kilku dni na regenerację. Ćwiczenia i zmuszanie się do szerokiego otwierania ust tylko pogorszą sytuację. Po kilku dniach problem powinien sam zniknąć.
O tym czy w trakcie wyrwania siódemki musi być przecięte dziąsło, zadecyduje lekarz w trakcie zabiegu. Niestety przy tak mono zniszczonym zębie, istnieje takie prawdopodobieństwo.

Specjalista w dziedzinie stomatologii.
0

Wszystkie przykre objawy powinny ustąpić.Z 7 proszę zgłosić się do chirurga stomatologicznego.

Stomatolog, chirurg stomatologiczny i chirurg szczękowo-twarzowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy