Czy mogę mieć taką aktywność fizyczną po operacji?

Dzień dobry. 30 sierpnia miałam laparoskopie ginekologiczna, podczas której miałam usunięte torbiele, zrosty z otrzewna, usunięte ogniska endometriozy. Dosyć długo dochodziłam do siebie, pomimo pozytywnego przebiegu operacji, organizm długo się regenerował. Czy na dzień dzisiejszy moge juz dźwigać 20 kg ciężary, np worek ziemi?
KOBIETA, 38 LAT 3 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

po laparoskopii ginekologicznej okres rekonwalescencji może być różny w zależności od indywidualnych cech organizmu i zakresu przeprowadzonej operacji. Zazwyczaj zaleca się, aby unikać podnoszenia ciężkich przedmiotów przez kilka tygodni po operacji, co pomaga zapobiec komplikacjom, takim jak powstanie przepukliny czy rozstępów w miejscu nacięć.

W Pani sytuacji, jeśli zabieg miał miejsce ponad pół roku temu, raczej nie ma przeciwwskazań, aby powróciła Pani do wykonywania wskazanych czynności.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/operacje-laparoskopowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.