Czy mogę mieć takie plamienie po założeniu wkładki?

Witam. 12 kwietnia miałam założoną wkładkę domaciczną Tcu380Ag. 21 kwietnia dostałam planowanej miesiączki, która trwała jakieś 6 dni i była obfita. Dzisiaj jest 14 dzień mojego cyklu i tak jakby owulacja, a ja dostałam lekkiego krwawienia i bolało mnie podbrzusze. Czy to normalne że tak się dzieje po tak krótkim czasie od założenia wkladki, czy jest to np objaw jej przesunięcia?
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Według producenta wkładki:

"W następujących przypadkach skonsultuj się z lekarzem:Przy silnych lub nietypowych krwawieniach, lub zmianie przebiegu menstruacji.

W pierwszych tygodniach po założeniu wkładki mogą wystąpić bóle podobne do bólu miesiączkowego oraz plamienie. Jeśli dolegliwości te trwają dłużej, lub nasilą się, należy zasięgnąć porady lekarza."

Jeśli w Pani ocenie dolegliwości nasilają się to proszę postępować zgodnie z zaleceniami producenta leku.

zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska