Czy mogę nagle odstawić Norprolac?

Dzień dobry. Obecnie przyjmuję lek Norprolac 75, pół tabletki dziennie. Ostatnio prolaktynę miałam badaną w lutym i była w normie. Teraz zmieniłam lekarza ze względu na przeprowadzkę i obecny zalecana odstawienie Norprolacu na miesiąc i ponowne zrobienie badań. Czy takie odstawienie leku z dnia na dzień jest bezpieczne? Poprzedni lekarz mówił mi o tym, że nie można nagle przerwać przyjmowania leku, ponieważ spowoduje to efekt tzw. sprzęgła i prolaktyna wystrzeli błyskawicznie do góry. Proszę o opinię.

Dzień dobry,

Niestety bez dokładnych wyników Pani badań, informacji o objawach i innych zażywanych na stałe lekach nie można jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie. Konieczna jest konsultacja endokrynologiczna.