Czy mogę napić się piwa przy padaczce?

Mam 28 lat chorowalem na padaczke okolo 6 lat a o okolo 5 lat nie mialem ataków brałem leki levetiracetam teva 1000g i neurolog i mi odstawil leki jestem 4 miesiace bez leków i napadów czy bym mógł wypić sobie jakies piwo w weekend czy moga byc jakies napady

Witam! Alkohol jest jednym z czynników mogących prowokować napady drgawkowe. Czteromiesięczny okres od odstawienia leków p/padaczkowych nie jest, moim zdaniem wystarczający. Po odstawieniu leków wskazane jest monitorowanie, z badaniami EEG - najlepszej odpowiedzi udzieli lekarz leczący. Oczywiście ludzie cierpiący na padaczkę mogą mieć kontakt z alkoholem, jednak w trakcie przerwania dotychczasowego leczenia istnieje zagrożenie zepsucia wszystkiego jednym piwkiem. Życzę rozwagi i cierpliwości - przyjdzie na to czas. Pozdrawiam W. Łuczkowski.