Czy mogę odstawić tabletki w środku opakowania i dostanę okres?

Wzięłam 9. opakowanie i w trzecim tygodniu zapomniałam wziąć tabletki, ale od razu wzięłam ją szybko po 15.00 godz. i o stałej porze też wzięłam następną i biorę cały czas bez przerwy, 10. opakowanie. Czy mogę odstawić już tabletki na stałe? Wczoraj wzięłam 11. tabletkę i już dzisiaj nie chcę brać. Dostanę okres normalnie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Oczywiście tabletki może Pani odstawić dowolnego dnia ("na stałe"). Bezpieczniej jednak jest dokończyć opakowanie.