Czy mogę palić normalnie papierosy po ekstrakcji zęba?

Wczoraj miałam ekstrakcję lewej górnej ósemki. Wyrosła na samym końcu bardzo krzywo. Cały zabieg trwał może 10min, wyszła bez problemu. Nic nie bolało, jak puściło znieczulenie delikatnie czułam, ale to normalne. Dzisiaj w ogólne już nie leci mi krew, czuje tylko delikatnie podrażnienie w tamtym miejscu. Pytanie, czy mogę w takim razie palić normalnie papierosy i ewentualnie wypić jakieś piwko (jest sobota w końcu), skoro wszystko jest na pozór ok? Dodatkowo dodam, że nie wzięłam ani jednej tabletki przeciwbólowej, bo tego nie potrzebowałam, jak i nadal nie potrzebuje. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Dzień dobry,
palenie tytoniu szkodzi zdrowiu, zawiera bardzo wiele substancji toksycznych dla organizmu i szczególnie nie jest wskazane po ekstrakcji, gdyż powoduje zaburzenie procesu gojenia. Może dojść do przedłużonego gojenia rany i do powikłań w postaci tzw. suchego zębodołu.