Czy mogę przy tych lekach przyjąć podczas okresu Ibuprom?

Dzien dobry, zażywam panzol ochronnie oraz dicloduo 75mg raz dziennie. Niebawem mam dostać miesiączkę, czy mogę wtedy zażyć również Ibiprom przeciwbolowo na bóle miesiączkowe?
KOBIETA, 29 LAT 1 tygodni temu

Czy HTZ może powodować nowotwory?

HTZ to hormonalna terapia zastępcza. Stosowana jest np. przy leczeniu menopauzy. Obejrzyj film i dowiedz się, czy HTZ może spowodować raka. O terapii mówi prof. dr hab. Romuald Dębski.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

pomiędzy lekami Panzol i DicloDuo nie dochodzi do szkodliwych interakcji, jednak nie zaleca się jednoczesnego łączenia DicloDuo (Sól sodowa diklofenaku) z ibuprofenem, ponieważ może to prowadzić do powstania interakcji, które spowodują nasilenie działania przeciwzakrzepowego leku i doprowadzą do ewentualnych krwawień. Zamiast Ibupromu zazwyczaj bezpieczne będzie przyjęcie pyralginy, ewentualnie dodatkowo leku No-spa, które złagodzą bóle menstruacyjne.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/ibuprom-max-charakterystyka-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-interakcje-z-innymi-lekami-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/interakcje-miedzylekowe

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty