Czy mogę przyjąć Amotaks przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej?

Witam, czy mogę bez obaw przyjąć antybiotyk amotaks dis przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej jesli do stosunku doszlo w 4 dniu po rozpoczęciu nowego opakowania tabletek? Wiem ze nalezy zabezpieczac sie w trakcie i 7 dni w czasie stosowania antybiotyku ale chodzi mi oto czy jesli wezme antybiotyk w 4 dniu po stosunku jest możliwość ciąży?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej mało prawdopodobne lecz skuteczność tabletek może zostać obniżona.