Czy mogę samodzielnie usunąć taki opatrunek z nosa?

Cześć/ Dzień dobry 6.10 miałem zabieg konchoplastyke, septony które zostały wtedy założone wyciągnięto 8.10. Przez zbyt duży krwotok zostały wsadzone gąbki, które same się "rozpuszczają". Czy mogę je wyciągnąć samemu za pomocą pensety?

Jeżeli lekarz prowadzący powiedział Panu, że materiał samoistnie ulegnie rozpuszczeniu, powinien Pan przestrzegać zaleceń. Jeżeli nie został Pan dokładnie poinformowany jak postępować po zabiegu, proszę skontaktować się z ośrodkiem, w którym przeprowadzono zabieg. Uważam, że nie należy samodzielnie podejmować interwencji.