Czy mogę samodzielnie zdjąć szwy stomatologiczne?

Witam, Otóż 4 września miałem wyrywane 2 zęby, które zostały zszyte (łącznie 3 szwy). Niestety nie mogę zdjąć szwów ze względu na daleką odległość od stomatologa i będzie to dopiero możliwe 24 września (20 dni po założeniu). Czy jest możliwość samodzielnego przecięcia szwów i wyciągnięcia ich ? Mam lekką obawę, że mogą się one zrosnąć i już nie będzie to już takie bezbolesne. Dodam, że aktualnie jestem 15 dni po założeniu szwów.

Witam serdecznie,

Proszę udać się do najbliższego gabinetu gdzie inny lekarz stomatolog usunie szwy. Później należy zgłosić się na kontrole do swojego lekarza prowadzącego.