Czy mogę stosować bez obaw ten rozświetlacz?

Dzień dobry. Chce zapytać się o taka sprawę, mianowicie chodzi o kosmetyk, A dokładniej o rozświetlacz, który kupiony był kilka tygodni temu, ale pędzel który miał z nim kontakt, dotykał na zmianę również rozświetlacza trochę starego, przeterminowanego około 1, 5 roku A otwartego około 2l. Temu. Czy można bezpiecznie używać tego nowszego rozświetlacza, w końcu są tam jakieś konserwanty zabezpieczające przed drobnoustrojami, które mogły być na tym starszym produkcie. Podobne pytanie tyczy się aplikatora, gąbeczki od korektora, który przez przypadek wpadł do kosza, został wyciągnięty, umyty woda z mydłem i nałożony na tubkę z korektorem. Czy można bezpiecznie używać tych kosmetyków bez obawy przed drobnoustrojami? Zadaje te pytania żeby uniknąć niebezpieczeństw. Pozdrawiam.

Witam,

Wszelkie akcesoria do makijażu ( pędzle, gąbeczki , aplikatory) powinny być regularnie myte ( woda z mydłem) i spłukane ciepła woda. Jest to zabieg higieniczny i nawet jeśli tych akcesoriów używa tylko jedna osoba, powinno się je myć i układać do wysuszenia zgodnie z włosiem. Jeśli takie czynności na stałe są wdrożone , nie powinno być zagrożenia związanego z drobnoustrojami.