Czy mogę stosować kwasy przy tych lekach?

Dostałam do stosowania od dermatologa na trądzik Klindacin T Zel który miałam nakładać punktowo oraz Acnelac krem którym smarować miałam zmiany zaskórnikowe. Czy przy tych lekach, mogę stosować preparaty z kwasami (oczywiście to nie są te stężenia które są w salonach). Głównie chodzi mi tutaj o dwa produkty: Tonik z kwasem salicylowym Paula’s Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid oraz Serum z kwasem salicylowym DrSkin Booster trądzik, który zawiera 2% kwas salicylowy (ewentualnie wersja w której stężenie wynosi 0,3%) oraz tetrapinen-4-ol (składnik z olejku herbacianego). Bardzo proszę o pomoc. Moja dermatolog jest teraz na urlopie przez 2 miesiące i nie wiem co robić

Dzień dobry, stosowanie jakichkolwiek leków w przypadku chorób towarzyszących powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym, lub farmaceutą. Istnieje wiele sytuacji w których może nastąpić tak zwana reakcja krzyżowa, albo działanie niepożądane. Działanie niepożądane leku to każde niekorzystne i niezamierzone działanie, które występuje u pacjenta w trakcie przyjmowania leku lub jakiś czas po zakończeniu farmakoterapii. Skutki uboczne stosowania leków mogą pojawić się nawet po zażyciu tylko jednego z leków w zalecanej dawce, dlatego warto zapoznać się z ich listą. Znajduje się ona na ulotce, która jest dołączona do każdego leku. Jeśli takiej nie posiadamy na różnych portalach internetowych również znajdziemy pełną ulotkę, wraz ze spisem działań niepożądanych. Stanowczo odradzam stosowania jakichkolwiek leków, suplementów diety i ziół pod każdą postacią bez konsultacji z lekarzem specjalistą lub magistrem farmacji.

Serdecznie pozdrawiam

Życzę miłego dnia

Specjalista Medycyny Estetycznej, Dermatolog, dr Izabela Lenartowicz

Lenartowicz Clinic

Katowice, ul. Zabrska 7/1

http://lenartowiczclinic.pl