Czy mogę stosować Nebudose w ciąży?

Czy będąc w ciąży - 24 tydzień , można robić inhalacje z nebu dose plus wspomagając leczenie kaszlu ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Nebu-Dose Plus to roztwór służący do terapii inhalacyjnej. Szczególnie polecany jest dla osób zmagających się z ostrym zapaleniem oskzeli, zapaleniem oskrzelików, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc lub mukowiscydozą.

Preparat ten zawiera roztwór soli morskiej wzbogacony o kwas hialuronowy. Zmniejsza on obrzęk ścian dróg oddechowych i pobudza odruch kaszlu.

Można go stosować w okresie ciąży, ponieważ lekarze często zalecają ciężarnym stosowanie inhalacji przy użyciu soli morskiej. Gdyby jednak kaszel przedłużał się lub dołączyły do niego inne dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciąże, gdyż niedoleczona infekcja może być niebezpieczna w Pani stanie.

Szczegółowe informacje dotyczące leku Nebu-Dose zostały zawarte w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nebu-dose.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.