Czy mogę stosować Nebudose w ciąży?

Czy będąc w ciąży - 24 tydzień , można robić inhalacje z nebu dose plus wspomagając leczenie kaszlu ?
KOBIETA, 31 LAT 2 miesiące temu

Poród - kiedy należy udać się do szpitala?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

Nebu-Dose Plus to roztwór służący do terapii inhalacyjnej. Szczególnie polecany jest dla osób zmagających się z ostrym zapaleniem oskzeli, zapaleniem oskrzelików, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc lub mukowiscydozą.

Preparat ten zawiera roztwór soli morskiej wzbogacony o kwas hialuronowy. Zmniejsza on obrzęk ścian dróg oddechowych i pobudza odruch kaszlu.

Można go stosować w okresie ciąży, ponieważ lekarze często zalecają ciężarnym stosowanie inhalacji przy użyciu soli morskiej. Gdyby jednak kaszel przedłużał się lub dołączyły do niego inne dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciąże, gdyż niedoleczona infekcja może być niebezpieczna w Pani stanie.

Szczegółowe informacje dotyczące leku Nebu-Dose zostały zawarte w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/nebu-dose.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy