Jak leczyć zapalenie zatok w 39. tygodniu ciąży?

Jestem w 39 tygodniu ciąży i juz 2 tydzień leczę ostre zapalenie zatok. W pierwszym tygodniu leczyłam domowymi sposobami: mleko, czosnek, miód, inhalacje, okłady z gorącej soli i płukanie wodą morską. Nic nie pomagało- nos zatkany i ciagle gesty katar. Po tym lekarz internista przepisał mi: Sinupret (3x1)c Nashonetin sterydowy (2x1) i ACC na mokry kaszel. Po tygodniu cały czas mam gesty katar i pomimo płukania nosa nie mogę go udrożnić. Nie wiem co jeszcze moge brać?

Witam,

doskonale sprawdza się płukanie zatok roztworem soli; stężenie nie powinno przekraczać 10-11g na litr wody i można to robić kilka razy dziennie zużywając jednorazowo na obie dziurki nosowe 0,5l wody.
Taki roztwór rozpuści skrzepy w okolicy zatok.
Przy normalizacji zatok działa również świetnie terapia manualna u wykwalifikowanego fizjoterapeuty. Niektórych technik można nauczyć się i samodzielnie później wykonywać w domu.

pozdrawiam serdecznie
Konrad Skrzat