Czy mogę stosować oba rodzaje tabletek?

Witam, mam pytanie czy tabletki na poprawę libido Noble Health libido mogą obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych Atywia daily ? Tabletki Noble mają w składzie wyciąg z dzięgla chińskiego a czytałam że ten składnik może obniżać skuteczność tabletek anty. Producent tabletek na libido pisze na swojej stronie internetowej że przyjmowanie obu tabletek nie wpłynie na skuteczność tabl anty. Nie wiem czy mogę im ufać więc pytam tutaj ;D. Czy więc mogę stosować oba typy tabletek na raz czy jednak odstawić te na libido ?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

skoro producent tabletek na libido zapewnia, że nie obniżają one skuteczności tabletek antykoncepcyjnych, to należałoby mu zaufać. Rozumiem, że przeprowadzono w tej kwestii badania, które to potwierdzają.

Nasi specjaliści są zdania, iż dzięgiel chiński może wpływać na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, dlatego ostateczna decyzja należy do Pani.

Potwierdzeniem są odpowiedzi naszych ekspertów na inne pytania dotyczące podobnej tematyki. Oto one:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziegiel-chinski-zmniejsza-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dziegiel-chinski-obniza-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-dong-quai-dziegiel-chinski-obniza-skutecznosc-tabletek-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.