Czy mogę stosować Pantoprazol przy cukrzycy ciążowej?

Rozpoczynam III trymestr ciąży. Zdiagnozowano u mnie cukrzycę ciążową.W ramach obserwacji przez 2 tyg. mam stosować dietę i mierzyć poziom glukozy, po czym lekarz zadecyduje co dalej. Póki co nie stosuję insuliny. Wcześniej (przed ciążą) stwierdzono u mnie przełyk Barretta. Przy tym schorzeniu regularnie brałam pantoprazol, jednak na czas ciąży zaprzestałam stosowania uzyskując taką informację od lekarza POZ. W czasie trwania ciąży nie byłam konsultowana z gastroenterologiem i teraz przez pandemię również nie mam takiej możliwości. Problem jest taki, że bardzo nasiliły mi się objawy. Myślę, że po części jest to związane z ciążą, a częściowo z przełykiem Barretta. Silne zgagi, cofanie się treści żołądkowej, niestrawności, do tego doszła teraz cukrzyca. Czy mogę wrócić do stosowania pantoprazolu w celu zapobiegania tym objawom? Dodatkowe pytanie: czy jeśli do leczenia włączono by insulinę, to czy wówczas te dwa leki mogę brać jednocześnie? Dodam, że obecnie biorę tylko acard 150mg na noc oraz witaminy.

Może Pani stosować np Rennie. Obecnie zmieniły się wytyczne i jest to możliwe aby w ciąży stosować leki z grupy prazoli przy dużych dolegliwościach, ale proszę to omówić z lekarzem prowadzącym ciążę. Można jednocześnie z powodzeniem leczyć się insuliną