Jak postępować przy cukrzycy ciążowej w ciąży?

WITAM JESTEM W CIĄŻY W 31 TYGODNIU.OD 28 TYGODNIA CIĄŻY MAM ZDIAGNOZOWANĄ CUKRZYCĘ CIĄŻOWĄ.DOSTAŁAM U DIABETOLOGA GLUKOMETR DO KONTROLI CUKRU I DO STOSOWANIA DIETY.PRZEZ 3 TYGODNIE STOSOWAŁAM DIETĘ I MIERZYŁAM CUKIER PO KAŻDYM POSIŁKU CZYLI OK 6 WKUĆ W CIĄGU DNIA.NADCZCZO CUKIER MIAŁAM POWYŻEJ 100 NIGDY MNIEJ. PO 3 TYGODNIACH ZGŁOSIŁAM SIĘ NA WIZYTE U DIABETOLOGA PANI DOKTOR KAZAŁA MI PRZYJMOWAĆ INSULINĘ (HUMULIN) W DAWCE 4 WIECZOREM OK GODZ 21-22.PRZYJEŁAM 2 DAWKI I WCZORAJ CUKIER NADCZCZ MIAŁAM 109 A DZIŚ 114.CO MAM ROBIĆ

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli w kolejnych dniach jest podobnie to konieczna wizyta ponownie u diabetologa lub chociaż u lekarza rodzinnego w celu ustalenia postępowania.