Cukrzyca ciążowa i pomiary poziomu glukozy

Witam, jestem w 34tc. Mam stwierdzoną cukrzycę ciążową. Wynik był nieprawidłowy w obciążeniu po 2h. Pani diabetolog kazała mierzyć mi cukier po 2h po posiłku i na czczo. W obu przypadkach na diecie nie przekraczam norm. Jednakże z własnej ciekawości mierzyłam sobie kilka razy po 1h i bywało, że wynik był powyżej 120. Nie wiem czy tym samym nie szkodzę dziecku mimo, że diabetolog twierdzi, iż mam mierzyć po 2h i wyniki są w normie, a po 1h za wysokie. Proszę o poradę w tej sprawie.

Lek. Tomasz Budlewski

przy podwyższonych wartościach glikemii konieczna jest wizyta u lekarza diabetologa.