Czy mogę stosować te leki w 16 tygodniu ciąży?

Dzień dobry, jestem w 16 tygodniu ciąży. Miałam zakażenie układu moczowego dlatego przepisano mi antybiotyk Zinnat 500 mg. Niestety pojawiło się swędzenie i pieczenie okolic intymnych, wargi sromowe są obrzmiałe i zaczerwienione. Maść klotrimazol nie pomaga. W aptece kupiłam dziś Purolam Intima Vag tabletkę dopichwową ale nie wiem czy mogę ją zastosować bo wszędzie jest napisane że wszystko trzeba skonsultować z ginekologiem a wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, nie powinna Pani ryzykować przyjmowaniem leku Purolam Intima Vag podczas ciąży, zwłaszcza że na ulotce istnieje wskazanie do konsultacji z lekarzem, przed przyjęciem tabletki. Na konsultację należy zgłosić się wcześniej, jeśli przepisane środki nie działają, szczególnie w Pani przypadku, gdyż zakażenie może zaszkodzić dziecku. Nie powinna Pani przyjmować żadnych leków, które nie są dla kobiet w ciąży, bez konsultacji z lekarzem.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/leki-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-leki-sa-dozwolone-w-ciazy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.