Czy mogę wykonać tatuaż stosując ten lek?

Witam.Zamierzam zrobić sobie tatuaż a zażywam tabletki Vessel Due F .Czy powinnam je odstawić czy nie ma takiej potrzeby?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

lek Vessel Due jest dostępny na receptę i ma działanie przeciwzakrzepowe. Stosuje się go najczęściej w leczeniu objawowym przewlekłej choroby tętnic kończyn dolnych o umiarkowanym nasileniu lub w leczeniu żylnych owrzodzeń podudzi.

Najważniejszymi przeciwwskazaniami do wykonania tatuażu są ogólnie zły stan zdrowia, okres ciąży czy aktywne choroby skóry, np. grzybica, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry. Nie zaleca się wykonywania tatuaży przy jednoczesnym przyjmowaniu leków przeciwzakrzepowych, rozrzedzających krew. Jednak każde odstawienie leku, który został przepisany Pani na receptę, proszę skonsultować z lekarzem prowadzącym. Jeśli wyrazi zgodę na czasowe zaniechanie stosowania tabletek, to równocześnie wskaże Pani po jakim czasie będzie mogła Pani bez przeszkód wykonać tatuaż. Do wykonania tatuażu warto przygotować się także poprzez suplementacje witamin C, D, rutyny i cynku przez okres minimum 4 tygodni.

Nasi specjaliści odpowiedzieli już na podobne pytanie:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zrobic-tatuaz-podczas-stosowania-lekow-przeciw-zakrzepowych.

Więcej informacji o tatuażach znajdzie Pani w naszych artykułach:

https://uroda.abczdrowie.pl/tatuaze,

https://portal.abczdrowie.pl/jak-tatuaze-wplywaja-na-zdrowie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.