Czy mogę założyć kolejny krążek jeśli krwawienie nie wystąpiło?

Witam, 4 grudnia rozpoczęłam antykoncepcję przy pomocy krążka dopochwowego. Wywołało to u mnie 20 dniowe krwawienie, które ustało dopiero w momencie gdy ów krążek wypadł, w niewiadomych mi okolicznościach. Po prostu nagle go nie było. Ponieważ nie wiedziałam ile krążek znajdował się poza ciałem, nie wiedziałam czy mam zakładać nowy i postanowiłam poczekać do rozpoczęcia kolejnego krwawienia. Od momentu, w którym zorientowałam się, że krążek zniknął minęło 18 dni a krwawienie nadal nie wystąpiło. W czasie tej przerwy podczas stosunku z partnerem używaliśmy prezerwatyw. Nie wiem czy brak krwawienia spowodowany jest nagłymi zaburzeniami hormonalnymi czy prezerwatywa zawiodła. Czy powinnam ponownie spróbować założyć następny krążek, czy dalej czekać?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u lekarza ginekologa i ustalenie odpowiedniego postępowanie