Czy mogę zmienić godzinę przyjmowania tabletek od nowego opakowania?

Witam ! normalnie biore tabletki o godzienie 16 bo wtedy wiem ze zawsze ejstem w domu i pamietam o tym , ale wolalabym brac je na wieczor . Czy od nowego opakowania moge zaczac je brac o ktorej chce godzienie czy nadal musze je brac o 16 ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Producenci tabletek dopuszczają opóźnienie w przyjęciu antykoncepcji hormonalnej nie dłuższe niż 12 godzin. Może Pani zatem przesunąć godzinę przyjmowania tabletek do godzin wieczornych bez obaw o zmniejszenie ochrony przed ciążą.