Czy mogę zmienić ortodontę w czasie leczenia?

Witam jestem bardzo niezadowolona z ortodonty dziecka.Ma aparat ruchomy na zęby od półtora roku i nie widać żadnej poprawy i uwiera ją i ma odciski.Ortodonta mówił,że tak ma być i ani nie podpiłuje po prostu nic nie robi.Czy jak zmienię ortodontę to dziecko może mieć drugi nowy aparat? Czy będę musiała za niego zapłacić? Pozdrawiam.

Najprostsze rozwiązanie problemu to spokojne przedstawienie swych zastrzeżeń lekarzowi prowadzącemu. Jeśli chodzi o aparat - jeśli jest skonstruowany prawidłowo, pasuje po 18 miesiącach leczenia i nie został uszkodzony - najprawdopodobniej może być dalej używany. Pozdrawiam