Co znaczą te kropki na zamku aparatu?

Witam założyłem ostatnio aparat na zęby i na każdym z zamku mam krope w losowych kolorwch czy te kropki można w jakis sposób usunąć bądź same zejdą dodam że pani która mi zakładała aparat nic nie mówiła o jakichś kolorach jedynie zapytała o kolor gumek?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

kropki, które zauważył Pan na swoim aparacie ortodontycznym są ułatwieniem dla lekarza zakładającego aparat. Nie są one trwałe i znikną same – na przykład podczas szczotkowania zębów.

Nie wszystkie aparaty ortodontyczne posiadają takie kropki. Czasem zamiast nich występują wgłębienia. Innym razem lekarz tuż po założeniu aparatu zmywa je pacjentowi. Proszę się jednak nie martwić. Niebawem zetrą się one i u Pana.

Podobne pytanie pojawiło się już w naszym projekcie pytań do lekarzy. Przesyłamy je wraz z odpowiedzią naszego eksperta:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moj-aparat-zostal-zalozony-odpowiednio.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.