Jak postępować z ruchomym zębem?

Witam. Mam 25 lat , w wieku 16 lat ściągnięto mi aparat stały , który nosiłam przez okolo 2.5 roku. Rok po ściągnięciu apratu zauważyłam że górna jedynka jest lekko ruchoma. Zapytałeam o to dentysge i otrzymalam odpowiedz, że ruchomośc ta jest niewielka i nie ma czym się martwić. Jakiś czas temu znów poczułam dyskomfort . W dalszym ciągu nie widać gołym okiem ,że ząb jest ruchomy. Czy trzeba coś z nim zrobić? Zęby po zdjęciu aparatu mialam idealnie proste, teraz natomiast ruchoma jedynka cofnęła się do tyłu a dwójka obok poszła lekko w górę.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Często, jeśli sam ząb jest zdrowy, tego typu ruchomość i przemieszczenie jest konsekwencją asymetrii czaszkowej i jej skutków - naprężeń pomiędzy kośćmi szczęki. Warto sprawdzić asymetrię postawy, czaszki, a także stan napięcia mięśni szyi i głowy. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty