Asymetria twarzy a noszenie aparatu stałego

Mam krzywe zęby tyłozgryz, zauważyłem też asymetrię twarzy. Czy dzięki noszeniu stałego aparatu da się zniwelować tą asymetrię?

Często konieczne są korekta postawy likwidująca kompensacyjne napięcia mięśni powodujące asymetrię, korekty osteopatyczne korygujące zniekształcenia czaszkowe polegające na przemieszczeniu poszczególnych części czaszki, aparaty ortopedyczne korygujące asymetrię poszczególnych kości a dopiero na końcu stały aparat stabilizujący wszystkie zmiany prawidłowym zgryzem. Wszystko zależy od przypadku - czasem zmodyfikowany aparat zmodyfikuje sporo do zadowalającego przypadku.

Jeżeli po ściągnięciu aparatu będzie występowała asymetria twarzy warto wtedy skonsultowac się z lekarzem medycyny estetycznej i popracować nad wyrównaniem takiej asymetrii.